Zielona herbata China Chun Mee
- Herbata uprawiana w Chinach (w Jiangxi). W suszu znajdziemy długie, ale pozwijane, srebrnozielone liście przypominające brwi starca (stąd nazwa herbaty Szlachetne Brwi). Napar jest klarowny, ma barwę jasnożółtą. Cechuje go pobudzający, dosyć wyraźny smak.
Bardzo przyjemna w smaku chińska klasyka! Filiżanka "Szlachetnych Brwi" zapewne niejednego smakosza wprawi w zachwyt. Herbata ta powstaje na polach położonych we wschodniej części Chin, a dokładniej w Jiangxi. Jednak ze względu na jej dużą popularność obecnie produkowana jest także w innych rejonach tego państwa. Podczas przerobu długie, twarde, podsuszone liście krzewów herbacianych są specjalnie skręcane w łukowate kształty i przytrzymywane przez pewien czas w takiej pozycji dla utrwalenia. Mają one wyraźnie srebrzysto-zielony kolor.
Napar, który uzyskujemy z herbaty China Chun Mee posiada przepiękną, złotawą barwę. Jego smak jest bardzo przyjemny: wyraźny i głęboki. Po zaparzeniu znad filiżanki naparu unosi się miły, herbaciany aromat. Napój ten uprzyjemni nam niejedno spotkanie w doborowym gronie. Świetnie pasuje smakowo do dan o zdecydowanych smakach. Pełnię smaku otrzymamy jeśli listki zalejemy wodą o temperaturze 70 do 80 stopni Celsjusza i odstawmy do zaparzenia na 3 - 4 minuty. Herbata ta, przy krótkim czasie parzenia, wpłynie na nas niezwykle pozytywnie: pobudzi nas do dalszego działania, a zarazem, dostarczając niezbędnych witamin, wesprze naszą odporność.
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych. Opinie o Zielona herbata China Chun Mee
5.00
Liczba wystawionych opinii: 1
Opinia potwierdzona zakupem
Oczyszczająca zielona herbata, bardzo mi smakuje, a reszta jak w opisie autora strony ;)
2012-02-27Łukasz, Węgrzce

Herbata, będąca nieodłącznym elementem chińskiej kultury, ma swoje specyficzne pory zbiorów, które różnią się w zależności od regionu oraz rodzaju herbaty. W Chinach wyróżniamy kilka kluczowych okresów zbiorów, które mają istotny wpływ na jakość i smak naparu.

Pracownicy plantacji herbaty wcześnie rano udają się na zbiory liści z krzewów herbacianych. Zebrane liście wrzucają do bambusowych przewiewnych koszy najczęściej zawieszonych na plecach, a następnie transportują do miejsca, w którym zostaną one poddane szybkiemu przesuszeniu na wolnym powietrzu.
Herbata jest rozpowszechniona na całym świecie, a w niektórych kulturach zajmuje bardzo szczególne miejsce. Za jej ojczyznę przyjmuje się oficjalnie Chiny, ponieważ to właśnie Chińczycy jako pierwsi pięć tysięcy lat temu opisali jej dobroczynne właściwości i oryginalny smak.